Masaż tajski — co to właściwie jest?

Masaż tajski — co to właściwie jest?

Korzenie tej starożytnej techniki relaksacyjnej sięgają tysięcy lat wstecz. W ostatnich latach masaż tajski zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, również w Polsce. Poznaj bliżej tajemnice tej wschodniej sztuki relaksacji oraz dowiedz się, jak się do niej przygotować.

Masaż tajski – co to? Historia techniki

Wywodzi się on z Indii, gdzie był praktykowany przez buddyjskich mnichów. Z czasem dotarł do Tajlandii, gdzie został udoskonalony i dostosowany do lokalnych potrzeb. Masaż tajski jest często nazywany "jogą dla leniwych", ponieważ łączy w sobie elementy akupresury, medytacji i właśnie jogi. Przed wiekami był on stosowany nie tylko jako metoda relaksacji, ale także jako sposób leczenia różnych dolegliwości.

Techniki masażu tajskiego

Od klasycznego zabiegu różni się on przede wszystkim tym, że nie stosuje się w nim olejków ani kremów. Osoba masowana ubrana jest w luźne, wygodne ubranie i leży na stole, macie lub podłodze. Masaż tajski może pomagać w uśmierzeniu bólu — polega bowiem na rozciąganiu mięśni i stawów oraz uciskaniu odpowiednich punktów energetycznych (tzw. meridian) na ciele w celu redukcji stresu i napięcia mięśniowego. Terapeuta używa w tym celu nie tylko swoich dłoni, ale też przedramion i łokci.

Czy masaż tajski jest dla każdego?

Może być to zabieg odpowiedni dla większości osób, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które warto wziąć pod uwagę. Osoby z problemami krążeniowymi, zakrzepicą żylną czy żylakami powinny go unikać. W przypadku problemów z kośćmi lub stawami (osteoporoza czy reumatoidalne zapalenie stawów) również warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii.

Jak się przygotować do masażu tajskiego?

Przed udaniem się na zabieg warto zadbać o kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać o wygodnym ubraniu, które nie krępuje ruchów. Na masaż tajski dobrym wyborem będą luźne spodnie i koszulka, zdjąć należy zaś zegarek i biżuterię. Ważne jest również, aby przed nim unikać jedzenia ciężkich posiłków oraz spożywania alkoholu. Zabieg trwa zazwyczaj od 60 do 120 minut.

Jak jeszcze przygotować się do masażu tajskiego? Warto wiedzieć, że na początku terapeuta zwykle przeprowadza krótki wywiad, aby poznać oczekiwania klienta oraz ewentualne problemy zdrowotne. Odczucia miejscami mogą być intensywne, jednak nie powinny powodować bólu. Jeśli czujesz dyskomfort, warto poinformować o tym terapeutę.

Masz pytania, zadzwoń ! PN-PT od 8:00 do 18:00

Telefon: 690 080 080

Email: biuro@swiatmasazu.pl

Informacja w stopce
   • MOV Sp. z o.o.
   • NIP: PL 8393237038
   • Akacjowa 30
    76-251 Bolesławice / Polska

   • Tel.: 690 080 080
   • E-mail: biuro@swiatmasazu.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl